22 iyul Milli Mətbuat günüdür.Əsası Cəlil Məmmədquluzadə tərəfindən qoyulan Azərbaycan Mətbuatı çətin və şərəfli bir yol keçərək bugünə qədər gəlib çata bilmişdir. Keçmiş SSRİ dönəmində müstəqil fikir azadığı əlindən alınsa da Azərbaycan müstəqillik əldə etdikdən sonra Azərbaycan Mətbuat tarixində də yeni dövr başlamışdır. Bugün Azərbaycanda yüzlərlə qəzet və jurnal nəşr olunur, əllidən artıq rəsmi sayt fəaliyyət göstərir. Onu da xüsusi qeyd etmək vacibdir ki, Ulu Öndər Heydər Əliyevin hakimiyyətə tarixi qayıdışından sonra mətbuata və azad jurnalistikaya dövlət dəstəyi və qayğı göstərilərək müstəqil mətbuatın fəaliyyəti üçün geniş şərait yaradılmışdır. Bugün jurnalistlərin peşə bayramıdır.Biz də İctimai Xəbər Agentliyi MMC nin və ATATV.az saytının kollektivi olaraq bütün həmkarlarımızı ürəkdən təbrik edirik. Peşə Bayramınız Mübarək!