Nümunəvi vətənpərvərlik missiyası
İsrail-Azərbaycan “Şah-Dağ” təşkilatının rəhbəri Elxanan Raziel müəllimin İsrailin baş naziri cənab Benyamin Netanyahuya müraciət edərək əslən Azərbaycan Respublikasının Oğuz rayonundan olan, İsmayıl Zalov İsrail-Azərbaycan dostluq əlaqələrinin möhkəmlənməsində xidmətləri olan, öz fəaliyyəti ilə bu dostluq əlaqələrini yüksək səviyyədə təbliğ etdiyinə görə, hər iki dövlətin – Azərbaycan və İsrail dövlətlərin maraqlarına nümunəvi xidmət etdiyinə görə, bu istiqamətdə peşəkar fəaliyyətinə görə, Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin ehtiyatda olan zabiti, Birinci Qarabağ Müharibəsinin qazisi İsmail Zalova öz minnətdarlığımı bildirən, İsrail Respublikasının hakim partiyası olan Likurd partiyasına namizədliyi irəli sürülüb və Likurd partiyasına rəsmi fəxri üzv qəbul edilib.
İsrail Respublikasının Baş naziri Benyamin Netanyahunun xeyir-duası ilə İsrail-Azərbaycan Şah Dağ Təşkilatının Azərbaycanın rəsmi nümayəndəsi təyin olunub. Elxanan müəllimin imzası ilə İsmail Zalov həmçinin “Zalov İmza TV” Alyansın direktoru, beynəlxalq hüquq ekspertidir.
İsrail-Azərbaycan Şah Dağ Təşkilatının rəhbəri, təşkilatın idarə heyətinin sədri cənab Elxanan Raziel Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev cənablarına rəsmi məktub ünvanlamışdır.
Məktubda deyilir: “Möhtərəm Prezident İlham Əliyev cənabları!, Sizə yazaraq məlumat vermək istəyimə ki, mən İsrail-Azərbaycan Şah Dağ Təşkilatının rəhbəri, təşkilatın idarə heyətinin sədri Elxanan Razielin təqdimatı əsasında əslən Azərbaycan Respublikasının Oğuz rayonundan olan, Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin ehtiyatda olan zabiti, Birinci Qarabağ Müharibəsi Qazisi, İsrail-Azərbaycan dotluq əlaqələrinin möhkəmlənməsində xidmətləri olan, öz peşəkar fəaliyyəti ilə bu dostluq əlaqələrinin hər iki dövlətin maraqlarına xidmət edən İsmail Zalova təşkilat adından öz dərin təşəkkürümüzü bildiririk.
İsmail Zalov İsrail-Azərbaycan Şah Dağ Təşkilatının sədri Elxanan Razielin imzası ilə Azərbaycan Respublikası üzrə rəsmi nümayəndəsi təyin edilmişdir.
Biz öz növbəmizdə bu vətənpərvər fəaliyyətinə görə, iki dövlət arasında səmimi dostluq münasibətlərinin daha da möhkəmlənməsi istiqamətində peşəkar fəaliyyətində İsmail Zalova uğurlar arzulayırıq”.
PS: İsmayıl Zalov İsraildə hakimiyyətdə olan Likud partiyasına "Şah-Dağ" adına təşkilatın rəyi ilə namizəd göstərildi. Təbrik edirik.