17 Fevral 2023 06:41Mədəniyyət
Xalq artisti Arif Babayevin 85 illik yubileyi qeyd olunacaq
Fevralın 20-də Müslüm Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasının səhnəsində Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Xalq artisti, görkəmli xanəndə Arif Babayevin 85 illik yubileyinə həsr olunmuş konsert təşkil olunacaq.
Filarmoniyadan AZƏRTAC-a bildirilib ki, musiqili gecədə Xalq artistləri Mənsum İbrahimov, Zabit Nəbizadə, Nəzakət Teymurova, Aygün Bayramova, Elşən Mansurov, Elçin Həşimov, Əməkdar artistlər Cabir Abdullayev, Təyyar Bayramov, Fehruz Məmmədov, Zakir Əliyev, Gülüstan Əliyeva, Bəyimxanım Vəliyeva, Elnur Əhmədov, Əliağa Sədiyev, Əməkdar incəsənət xadimi Aqil Məlikov, Əməkdar müəllim Qəzənfər Abbasov, ifaçılar Vüqar Əliyev, Səbuhi İbayev, Hüseyn Məlikov, Mirələm Mirələmov, Elnur Zeynalov, Rəvanə Əmiraslanlı, Elman Sadıqov, Rauf İslamov, Rəşad İbrahimov, Təbriz Yusubov, Xəyyam Məmmədov, Altay Niftəliyev, Araz Ağaverdiyev, Ələkbər Ələkbərov yubilyarın repertuarından əsərləri dinləyicilərə təqdim edəcəklər.
Konsertə giriş sərbəstdir.