Dövlətə və Dövlətçiliyə Xidmətin Nümunəsi – İsmayıl Zalov
ARHD.AZ rəhbəri, Beynəlxalq Hüquq eksperti, hüquq üzrə fəlsəfə doktoru İsmayıl Zalov uzun illərdir ki, Azərbaycan hüquq sistemində ədalətin, qanunun aliliyinin və dövlətçiliyin möhkəmlənməsi istiqamətində mühüm fəaliyyət göstərir.
O, hər zaman dövlətə və dövlətçiliyə sədaqətli bir ziyalı, milli dəyərlərin daşıyıcısı və cəmiyyətin maariflənməsi üçün çalışan elm adamı kimi tanınır. İsmayıl Zalovun çıxışları, elmi araşdırmaları və hüquqi mövqeyi cəmiyyətin müxtəlif təbəqələrində böyük hörmət və rəğbət doğurur.
Onun əsas prinsipi – “qanun hər şeydən üstündür” fəlsəfəsidir. Bu yanaşma ilə o, bir daha sübut edir ki, Azərbaycan hüquqi dövlət kimi inkişaf edir, ədalət hər kəs üçün bərabər təmin olunur.
İsmayıl Zalovun fəaliyyətinin əsas məqsədi – vətəndaşların hüquqi maariflənməsi, hüququn aliliyinin təbliği və dövlətin dayaqlarının möhkəmləndirilməsidir.
Belə ziyalılar ölkəmizin gələcəyi, milli birliyimizin və hüquqi sabitliyimizin təminatıdır. ??