Həkim, şair dostum Hacı Çingiz Ərəblinin uzun illər ərzində yazıb ərsəyə gətirdiyi "Eşqnamə" kitabının (redaktor və ön söz muəllifi: Tapdıq Əlibəyli) təqdimat mərasimi coşqulu və poeziya bayramı ovqatında keçdi. Tədbirdə iştirak edən tanınmış elm, mədəniyyət, ədəbiyyat, incəsənət, mətbuat təmsilçilərinin və həkimlərin çıxışları maraqlı, yaddaqalan oldu.Turk Ağsaqqaları Birliyinin Sədr müavini Eyvaz Qunbatov və TAİB-in İdarə Heyətinin üzvlərinin işıqlı fikir və düşüncələri tədbirə daha da möhtəşəmlik gətirdi.
Qeyd edim ki, monumental poema olan "Eşqnamə" də Ulu Yaradanın sonsuz hikmət və qüdrəti, dünyanın, kainatın, Yer kürəsinin yaradılışı, İslam dininin müjdəçisi Məhəmməd Peyğəmbərin mövludu, həyatı və ilahi missiyası, eləcə də imamətin islam dünyasında rolu poetik incəliklə, özəlliklə - həm fəlsəfi mahiyyətinə, həm də söz sənəti məziyyətinə görə dolğun şəkildə təsvir edilib.
Uğurlar!