Zərniyar Kərimova, xeyriyyəçi və vətənpərvər bir xanım kimi daim xalqına, xüsusilə ehtiyacı olan insanlara dəstək olmağa çalışır. O, hər zaman milli və dini dəyərləri qoruyub saxlayan, cəmiyyətin rifahı üçün xeyirxah işlər görən bir şəxsiyyət kimi tanınır.
"Ramazan" bayramı münasibətilə Zərniyar Kərimova öz səmimi təbriklərini bütün Azərbaycan xalqına ünvanlayıb. O, bayramın birlik, mərhəmət və humanizm rəmzi olduğunu vurğulayaraq, bu müqəddəs gündə hər kəsi mehribanlıq və xeyirxahlıq nümayiş etdirməyə çağırıb.
Ramazan bayramı İslam dünyasının ən əhəmiyyətli bayramlarından biridir və müsəlmanlar üçün böyük mənəvi dəyərə malikdir. Bu bayramda insanlar bir-birinə sevgi, hörmət və qayğı göstərir, yardıma ehtiyacı olanlara kömək edir, ailələri və dostları ilə birlikdə olur. Zərniyar Kərimova da bu dəyərləri əsas tutaraq, aztəminatlı ailələrə, şəhid ailələrinə və qazilərə bayram sovqatları paylayıb. Onun təşəbbüsü ilə müxtəlif yardım aksiyaları təşkil olunub, ehtiyacı olan insanlara ərzaq və digər zəruri ləvazimatlar çatdırılıb.
Zərniyar xanım xeyriyyəçilik fəaliyyətinə uzun illərdir ki, davam edir. O, hər zaman şəhid ailələrinə və qazilərə xüsusi qayğı ilə yanaşır, onların problemlərinin həllində fəal iştirak edir. Onun təşəbbüsü ilə bu bayramda da çoxsaylı ailələr sevindirilib, onların evlərinə bayramın ruzi-bərəkəti gətirilib. O, bildirib ki, Ramazan bayramı yalnız oruc tutmaq və dua etmək deyil, eyni zamanda yardımlaşmaq, ehtiyacı olanlara kömək etmək və paylaşmaq bayramıdır.
Zərniyar Kərimova bayram münasibətilə etdiyi çıxışında bildirib ki, bu müqəddəs gündə hər bir insan öz qəlbini sevgi və mərhəmətlə doldurmalı, ətrafındakı insanlara qarşı mehriban və diqqətli olmalıdır. O, Azərbaycan xalqının birliyinin və həmrəyliyinin hər zaman qorunacağını, bu cür müqəddəs günlərdə insanların bir-birinə daha çox dəstək olmalı olduqlarını vurğulayıb.
Bu bayramda Zərniyar Kərimovanın təşkil etdiyi yardım kampaniyaları təkcə paytaxt Bakıda deyil, həm də Azərbaycanın müxtəlif bölgələrində həyata keçirilib. O, bu təşəbbüsü ilə cəmiyyətə bir mesaj göndərərək, hamını xeyirxahlığa və yardımlaşmağa səsləyib. Onun verdiyi dəstək sayəsində bir çox ailələrin üzündə sevinc təbəssümü yaranıb, uşaqlar bayram sevincini daha dərindən hiss ediblər.
Zərniyar xanımın xeyriyyəçilik fəaliyyəti təkcə Ramazan bayramı ilə məhdudlaşmır. O, il boyu müxtəlif sosial layihələr həyata keçirir, aztəminatlı ailələrə, xəstə insanlara və təhsilə ehtiyacı olan gənclərə dəstək olur. Onun təşəbbüsü ilə çoxsaylı gənclər təhsil almaq imkanı əldə edib, müxtəlif xəstələr müalicə xərclərini qarşılamaq üçün yardım alıb.
Zərniyar Kərimova bu bayramın mənəvi əhəmiyyətini xüsusi vurğulayaraq, hər kəsi insanlara qarşı daha həssas və qayğıkeş olmağa çağırıb. O, öz nitqində Azərbaycan xalqının milli-mənəvi dəyərlərini hər zaman qoruyub saxlamasının vacibliyini qeyd edib. Onun sözlərinə görə, bu bayramın əsas mahiyyəti insanları bir araya gətirmək, mehribanlığı, mərhəməti və xeyirxahlığı təşviq etməkdir.
Ramazan bayramı ərəfəsində Zərniyar xanım şəhid ailələrinə xüsusi diqqət yetirib. O, bildirib ki, şəhidlərin ailələri və qazilər hər zaman xalqın və dövlətin diqqətində olmalıdır. Onlara olan borcumuz heç vaxt unudulmamalıdır. Onun təşkil etdiyi tədbirlərdə şəhid ailələri və qazilər üçün müxtəlif yardımlar təqdim edilib, onların bayramı daha gözəl keçirməsi üçün lazımi dəstək göstərilib.
Bayramın sevincini hər kəsə çatdırmaq üçün Zərniyar Kərimovanın təşkilatçılığı ilə müxtəlif bayram tədbirləri də keçirilib. Bu tədbirlərdə uşaqlar üçün xüsusi proqramlar təşkil edilib, müxtəlif əyləncəli və maarifləndirici oyunlar oynanılıb. Həmçinin, tənha və kimsəsiz insanlara da baş çəkilib, onların bayramı unudulmaz olması üçün müxtəlif hədiyyələr təqdim edilib.
Zərniyar Kərimovanın Ramazan bayramı münasibətilə təşkil etdiyi tədbirlər və xeyriyyəçilik fəaliyyəti Azərbaycan xalqının birlik və həmrəylik ruhunu bir daha nümayiş etdirdi. Onun gördüyü işlər bir daha sübut edir ki, cəmiyyətin rifahı üçün çalışan insanlar daim unudulmur və xalq tərəfindən yüksək qiymətləndirilir. O, öz çıxışında vurğulayıb ki, xeyriyyəçilik yalnız imkanlı şəxslərin üzərinə düşən bir məsuliyyət deyil, hər bir insan ətrafındakı insanlara qarşı diqqətli və qayğıkeş olmalıdır.
Zərniyar xanımın təşəbbüsləri, onun humanist və vətənpərvər ruhu, göstərdiyi dəstək və yardımlar cəmiyyət tərəfindən böyük rəğbətlə qarşılanır. O, öz nümunəsi ilə sübut edir ki, insan sevgisi, mərhəmət və paylaşmaq hissi cəmiyyətin daha güclü və mehriban olmasına xidmət edir. Onun həyata keçirdiyi bu gözəl təşəbbüslər Azərbaycan xalqının milli və mənəvi dəyərlərinin qorunub saxlanmasına böyük töhfə verir.
Ramazan bayramı münasibətilə Zərniyar Kərimovanın ünvanladığı bu səmimi təbriklər və həyata keçirdiyi xeyriyyə tədbirləri onun mərhəmətli və humanist şəxsiyyət olduğunu bir daha sübut edir. O, daim ehtiyacı olan insanların yanında olmaqla, cəmiyyətin inkişafına və insanların rifahına öz töhfəsini verməyə davam edir. Onun xeyriyyəçilik fəaliyyəti bir çoxlarına nümunədir və bu, Azərbaycan xalqının birlik və yardımlaşma ənənələrinin nə qədər güclü olduğunu göstərir.
Bayramınız mübarək olsun!