1- Sentyabr Növbədənkənar Parlament seçkilərində Zalov İmza Tv Alyansın təsisçisi : (Beynəlxalq Hüquq Eksperti ) İsmayıl Zalov Respublikanın bütün ərazisi üzrə müşahidəçi olaraq 59 məntəqədə müşahidə keçirdərək öz bəyanatını verdi.
30 ildən sonra Azərbaycanın bütün ərazisində növbədənkənar parlament seçkiləri keçirilir. Səhər saatlarından məntəqəyə üz tutan seçicilər öz konstitusion hüquqlarından istifadə edir, istədikləri namizədlərə səs verirlər. Parlament seçkiləri ilə bağlı məntəqələrdə seçici fəallığı müşahidə edilir. Qanun pozuntuları aşkar olunmadı, ( məntəqə sədrləri, katiblər və müşahidəçilər ) öz yerlərində idilər. Bugün həmdə Azərbaycan tarixində bir bayramdır. Gözəl Qarabağımızda və ölkənin bütün ərazilərində parlament seçkiləri yüksək səviyyədə keçirilir. Bütün qalib gələn namizədlərə uğurlar arzulayıram. Daima dövlətinə, xalqına əvəzsiz xidmət etsinlər.