Milli asayişimizin təminatçısı cənab nazirimiz Vilayət Eyvazov ad gününüz mübarək!
Bu əlamətdar gün münasibətilə Sizi ürəkdən təbrik edir, uzun ömür, möhkəm can sağlığı və işlərinizdə davamlı uğurlar arzulayırıq.
Sizin rəhbərliyiniz altında Daxili İşlər Nazirliyi ölkəmizdə asayişin və təhlükəsizliyin təmin olunmasında, vətəndaşların hüquqlarının qorunmasında mühüm rol oynayır. Siz hər zaman qanunun aliliyini təmin etmək, cinayətkarlığa qarşı qətiyyətlə mübarizə aparmaq və vətəndaşlarımızın təhlükəsizliyini qorumaq üçün yorulmadan çalışmısınız.
Hörmətli nazirimiz cənab Vilayət Eyvazov, Sizin peşəkarlığınız və fədakarlığınız hər birimiz üçün nümunədir. Hüquq-mühafizə orqanlarının fəaliyyəti Sizin rəhbərliyiniz altında daha da təkmilləşmiş, polis əməkdaşlarının peşəkarlığı və məsuliyyəti artmışdır. Sizin rəhbərliyiniz dövründə Daxili İşlər Nazirliyi müasir tələblərə uyğun şəkildə inkişaf etmiş, maddi-texniki bazası gücləndirilmiş və hüquq-mühafizə orqanlarının nüfuzu daha da yüksəlmişdir.
Sizin qətiyyətiniz və əzmkarlığınız nəticəsində hüquq-mühafizə orqanlarının fəaliyyəti daha şəffaf və səmərəli olmuşdur. Vətəndaşlarımızın hüquqlarının və azadlıqlarının qorunması, asayişin təmin olunması istiqamətində atdığınız addımlar yüksək qiymətə layiqdir.
Siz, cənab nazir, hər zaman vətəndaşların təhlükəsizliyini və rifahını ön planda tutaraq, ölkənin bütün bölgələrində hüquq-mühafizə orqanlarının işinin daha da təkmilləşdirilməsinə böyük töhfələr vermisiniz. Sizin səyləriniz nəticəsində hüquq-mühafizə orqanlarının fəaliyyətində şəffaflıq, obyektivlik və effektivlik prinsipləri daha da gücləndirilmişdir.
Sizin vətənpərvərliyiniz və peşəkar yanaşmanız, hər zaman vətəndaşların hüquqlarını və azadlıqlarını qorumaq, asayişi təmin etmək istiqamətində göstərdiyiniz səylər yüksək qiymətləndirilir. Sizin bu fədakar fəaliyyətiniz hər bir polis əməkdaşı üçün nümunədir.
Bu əlamətdar gün münasibətilə bir daha Sizi təbrik edir, xoşbəxtlik və uğurlar dolu bir ömür arzu edirik. Asayişin təminatçısı olaraq, Sizə qarşıda duran çətin və məsuliyyətli vəzifələrdə yeni nailiyyətlər diləyirik.
Cənab Vilayət Eyvazov, ad gününüz mübarək olsun! Sizinlə qürur duyuruq və Sizə hər zaman yanınızda olduğumuzu bildirmək istəyirik. Allah Sizi qorusun!