Menu
Xəbər Lenti
XIZIR BABA KİMDİR?
29-09-2023, 20:12

XIZIR BABA KİMDİR?

Toxluq hissi yaradan qidalar
28-09-2023, 06:35

Toxluq hissi yaradan qidalar

Dollar rekord qırdı
28-09-2023, 06:19

Dollar rekord qırdı

23 Ara 14:42İdman

Güləş üzrə Azərbaycan çempionatında beş çəkidə qaliblər müəyyənləşib

Bakı İdman Sarayında güləş üzrə Azərbaycan çempionatı davam edir.

AZƏRTAC xəbər verir ki, yarışın üçüncü günündə sərbəst güləş üzrə 57, 65, 74, 86 və 97 kq-da qaliblər müəyyənləşib.

57 kq

1/4 final: İslam Bazarqanov (AGF) – Rəhman İmanov (Zenit) 6:1

1/4 final: Uğur Novruzov (Neftçi) – Məhəmməd Abdullayev (Qax) 5:4

1/4 final: Əfqan Xaşalov (Zenit) – Elnur İsgəndərov (Zenit) -:+

1/4 final: Ruslan Abdullayev (UGİM) – Hüseyn Sevdimov (Neftçi) +:-

Yarımfinal: İslam Bazarqanov (AGF) – Uğur Novruzov (Neftçi) 11:0

Yarımfinal: Elnur İsgəndərov (Zenit) - Ruslan Abdullayev (UGİM) 1:7

Bürünc medal görüşü: Rəhman İmanov (Zenit) – Uğur Novruzov (Neftçi) *3:3

Bürünc medal görüşü: Elman Ağayev (Təhsil) – Elnur İsgəndərov (Zenit) 9:3

Final: İslam Bazarqanov (AGF) – Ruslan Abdullayev (UGİM) 6:3

65 kq

1/4 final: Toğrul Kamallı (Qax) – Əli Rəhimzadə (Neftçi) 0:7

1/4 final: Balaxan Hüseynov (Lənkəran) – Seymur Cəbrayılov (Abşeron) 6:0

1/4 final: İbrahim Musayev (Pəhləvan) – Axmednabi Qvarzatilov (AGF) 3:12

1/4 final: Rəşid Babazadə (Abşeron) – Kənan Həsənpur (Sumqayıt, Təhsil) 9:2

Yarımfinal: Əli Rəhimzadə (Neftçi) – Seymur Cəbrayılov (Abşeron) 13:2

Yarımfinal: Axmednabi Qvarzatilov (AGF) – Rəşid Babazadə (Abşeron) 3:1

Bürünc medal görüşü: Elmir Cəlilov (Pəhləvan) – Seymur Cəbrayılov (Abşeron) 1:4

Bürünc medal görüşü: İbrahim Musayev (Pəhləvan) – Rəşid Babazadə (Abşeron) 1:10

Final: Əli Rəhimzadə (Neftçi) – Axmednabi Qvarzatilov (AGF) 2:0

74 kq

1/4 final: Cəbrayıl Qadjiyev (AGF) – Mürşüd Hüseynov (Pəhləvan) 12:1

1/4 final: Namus Orucov (Qobustan) – Vasif Quliyev (Sumqayıt) 4:6

1/4 final: İsbər Əkbərli (FHN) – Xadjimurad Qadjiyev (AGF) 0:10

1/4 final: Elxan Qarayev (Neftçi) – Abdulla Abşarov (Balakən) 12:0

Yarımfinal: Cəbrayıl Qadjiyev (AGF) – Vasif Quliyev (Sumqayıt) 10:0

Yarımfinal: Xadjimurad Qadjiyev (AGF) – Elxan Qarayev (Neftçi) 12:1

Bürünc medal görüşü: Mürşüd Hüseynov (Pəhləvan) – Vasif Quliyev (Sumqayıt) *16:16

Bürünc medal görüşü: İsbər Əkbərli (FHN) – Elxan Qarayev (Neftçi) 4:5

Final: Cəbrayıl Qadjiyev (AGF) – Xadjimurad Qadjiyev (AGF) 4:1

86 kq

1/4 final: Elxan Məmmədov (DİN) – Dadaş Dadaşzadə (Pəhləvan) 1:9

1/4 final: Elvin Həsənov (Sumqayıt) – Heydər Hüseynov (UGİM) 0:10

1/4 final: Orxan Abasov (Neftçi) – Qadjimurad Maqomedsaidov (AGF) 4:2

1/4 final: Fərid Cabbarov (Şirvan, Neftçi) – Turan Sadiqi (Qazax) 6:0

Yarımfinal: Dadaş Dadaşzadə (Pəhləvan) – Heydər Hüseynov (UGİM) 7:0

Yarımfinal: Orxan Abasov (Neftçi) – Fərid Cabbarov (Şirvan, Neftçi) 5:1

Bürünc medal görüşü: Elxan Məmmədov (DİN) – Heydər Hüseynov (UGİM) 0:10

Bürünc medal görüşü: Qadjimurad Maqomedsaidov (AGF) – Fərid Cabbarov (Şirvan, Neftçi) *1:1

Final: Dadaş Dadaşzadə (Pəhləvan) – Orxan Abasov (Neftçi) -:+

97 kq

1/4 final: Zəfər Əliyev (Masallı) – Rəsul Şeydalısoy (Neftçi) 10:0

1/4 final: İsa Hüseynov (UGİM) – Azay İsmayılov (Olimp) 1:1*

1/4 final: Azər İsmayılov (Sumqayıt) – İslam İlyasov (Neftçi, Abşeron) -:+

1/4 final: Osman Nurmaqomedov (AGF) – Elmir Şirinov (DİN) +:-

Yarımfinal: Zəfər Əliyev (Masallı) – Azay İsmayılov (Olimp) 3:0

Yarımfinal: İslam İlyasov (Neftçi, Abşeron) – Osman Nurmaqomedov (AGF) 0:7

Bürünc medal görüşü: Rəsul Şeydalısoy (Neftçi) – Azay İsmayılov (Olimp) 1:9

Bürünc medal görüşü: Varis Mehdizadə (Sabirabad) – İslam İlyasov (Neftçi, Abşeron) 0:7

Final: Osman Nurmaqomedov (AGF) – Zəfər Əliyev (Masallı) 11:0

Qeyd edək ki, sabah 61, 70, 79, 92 və 130 kq-da yer alan sərbəst güləşçilər mübarizə aparacaq. Bununla da Azərbaycan çempionatına yekun vurulacaq.

© Materiallardan istifadə edərkən hiperlinklə istinad olunmalıdır
Mətndə səhv varsa, onu qeyd edib ctrl + enter düyməsini basaraq bizə göndərin