“Şamaxı” ilk oyununda uduzdu
Azərbaycan çempionatının turun açılış oyunu Şamaxıda keçirilir.
Şamaxı şəhər stadionunda baş tutacaq matçda şəhərin eyniadlı klubu ilə “Neftçi” üz-üzə gələcək.
Bu, Şamaxının Azərbaycan çempionatında debütü olacaq.
“Şamaxı” - “Neftçi”
Artıq start heyətlər də açıqlanıb.
“Şamaxı”: 1. Stanislav Namaşko 2. İlkin Qırtımov 7. Rəhman Hacıyev 4. Şəhriyar Əliyev (k) 99. Rafael Məhərrəmli 77. Merab Qiqauri 72. Aldair Neto 6. Franko Flores 9. Natan Oduva 14. Turan Vəlizadə 95. Rəhman Daşdəmirov
Ehtiyat oyunçular: 27. Əkpər Vəliyev 18. Ruslan Əmircanov 8. Tural Axundov 20. Rail Məlikov 29. Amil Yunanov 19. Fəhmin Muradbəyli 22. Elçin Mustafayev 13. Pərviz Azadov 88. Fuad Bayramov 74. Kamal Kazımov
“Neftçi”: 1. İvan Brkiç 8. Emin Mahmudov (k) 97. Xəyal Nəcəfov 19. Azər Salahlı 3. Mamadu Mbodj 6. Voyislav Stankoviç 10. Sezar Meza Kolli 9. Tiaqo Bezerra 77. Gilyerme Pato 20. Mert Çelik 27. Fərid Yusifli
Ehtiyat oyunçular: 12. Kamran İbrahimov 93. Rza Cəfərov 26. Ömər Buludov 24. Yusuf Laval 91. Ramon Maçado 7. Azər Əliyev 21. İsmayıl Zülfüqarlı 37. Vüsal Əsgərov 73. Ramin Nəsirli 82. Rüfət Abbasov
Matç başladı.
10-cu dəqiqədə Rəhman Hacıyev cərimə zərbəsindən əla qola imza atdı.
Qarşılaşmanın 60-cı dəqiqəsində Tyaqo Bezzeranın qolu ilə hesab bərabərləşdi. 72-ci dəqiqədə isə Roman Maçadonun qolu ilə "Neftçi" geridönüş etdi - 1:2.
Oyun başa çatdı.