TƏBİB-in fəaliyyətinin əsas məqsədi tabeliyində olan tibb müəssisələrində tibbi xidmətlərin təşkilini təmin etməkdən və tibbi xidmətlərin keyfiyyətinin yüksəldilməsi üçün tədbirlər görməkdən ibarətdir.
Kliniki Tibbi Mərkəzdə şəhid ailələri, müharibə iştirakçılarına tlbbi xidməti yüksək səviyyədə təşkil olunubdur. Bu yaxınlarda Müharibə veteranı ehtiyatda olan polkovnik Elmar Hüseynov Klinikaya EKQ müayinəsinə görə müraciət edib. O, dərhal TƏBİB-in tabeliyində Müharibə iştirakçıları ilə iş üzrə Mütəxəssis Rəhimə Quliyeva tərəfindən nəzarətə götürülüb, növbədənkənar həkim Nigar xanım və Aygün xanımın qəbuluna müayinə məqsədi ilə müşayət olunub. Həkimlərin xüsusi qayğı və diqqətindən razı qalan müharibə veteranı Elmar Hüseynov saytımız vasitəsi ilə Kliniki Tibbi Mərkəzin rəhbərliyi Könül Ələkbərov və müavini Məhəbbət İbrahimovaya öz dərin minnətdarlığını bildirir.