“Qanun və İcra” proqramı tanınmış hüquqşünas Əkbər Yusifoğlunun təqdimatında
“Qanun və İcra” proqramı hər həftənin şənbə günü saat 15:00-dan-16:00-dək canlı yayımda "Dünya TV"-nin efirində nümayiş olunur.
25.05.2024-ci il tarixində efirə gedən "Qanun və İcra” proqramında “Vətəndaşın ölkədən getmək və gəlmək hüququnun məhdudlaşması” mövzusu, İcra haqqında qanunun 84.1 maddəsi, Konstitusiyanın 28-ci maddəsi, Azərbaycan Respublikası Mülki Prosessual Məcəlləsinin 157 və 158-ci maddələri ilə bağlı fikir mübadiləsi, məhkəmə qətnamələrinin icrası ilə bağlı müzakirələr aparıldı. Bu maddələrlə əlaqəli milli qanunvericiliyimizin digər maddi və cinayət müddəalarının mahiyyəti açıqlandı, sonda isə verlişə ünvanlanmış suallar cavablandırıldı.
Tamaşaçılarımızı bu mövzu barədə maarifləndirmək və onların verlişə ünvanladıqları suallarını cavablandırmaq üçün proqramımıza ekspertlər dəvət etmişdik:
1. Mirzə Xankişiyev - Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyasının üzvü, vəkil
2. Pərvanə Abbasova- Hüquqşünas.