13 Yanvar 2023 03:06Cəmiyyət
Peşə hazırlığının təşkilində 55 özəl müəssisə ilə əməkdaşlıq edilir
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi tərəfindən peşə hazırlığının təşkilində özəl tədris müəssisələri ilə əməkdaşlıq davam etdirilir.
Agentlikdən AZƏRTAC-a verilən məlumata görə, dövlət qurumları ilə özəl sektor əməkdaşlığı çərçivəsində növbəti kursların təşkili üzrə yeni tədris müəssisələri ilə əməkdaşlığa başlanılıb. 2022-ci ilin noyabr və dekabr ayları ərzində Agentliyə 34 müəssisənin müraciəti daxil olub və qiymətləndirmə nəticəsində 14 müəssisə ilə qarşılıqlı əməkdaşlığın qurulması məqsədəuyğun hesab edilib.
Seçilən mərkəzlərdə Agentlik tərəfindən əmək bazarının tələblərinə uyğun peşə və ixtisaslar üzrə işsiz şəxslər üçün ödənişsiz peşə kursları təşkil olunacaq. Hazırda Agentlik tərəfindən ümumilikdə 55 tədris müəssisəsi ilə əməkdaşlıq edilir. Eyni zamanda, 175 prioritet istiqamət üzrə tədris həyata keçirilir.