Prezident nəvəsi Əminə xanımın İtaliyada qazandığı tarixi qələbə
Azərbaycanın uğurları bu gün təkcə ölkə daxilində deyil, beynəlxalq arenada da parlaq şəkildə özünü göstərir. Bu uğurların davamı olaraq Prezidentin nəvəsi Əminə xanımın İtaliyada keçirilən nüfuzlu beynəlxalq tədbirdə əldə etdiyi qələbə ölkəmiz üçün böyük qürur mənbəyinə çevrilmişdir. Bu nailiyyət Azərbaycan gəncliyinin potensialını, bilik və bacarığını, eləcə də milli dəyərlərimizə sadiqliyini bir daha dünyaya nümayiş etdirmişdir.
Əminə xanımın bu qələbəsi təsadüfi deyil. O, əzmkarlığı, məqsədyönlü fəaliyyəti, məsuliyyət hissi və daim öz üzərində çalışmağı ilə fərqlənir. İtaliya kimi güclü rəqabətin olduğu bir məkanda qalib gəlmək yüksək hazırlıq, intizam və inam tələb edir. Məhz bu keyfiyyətlər Əminə xanımı zirvəyə aparmışdır. Onun əldə etdiyi nəticə göstərir ki, Azərbaycan gəncliyi beynəlxalq səviyyədə rəqabət aparmağa və qalib gəlməyə qadirdir.
Bu qələbə eyni zamanda Azərbaycanın adının xarici ölkələrdə hörmətlə çəkilməsinə, dövlətimizin gənclərə verdiyi diqqət və qayğının real nəticələrinə bariz sübutdur. Əminə xanımın uğuru ailəsi üçün olduğu qədər, bütün Azərbaycan ictimaiyyəti üçün də sevindirici və ruhlandırıcı hadisədir. Bu nailiyyət gənclərimiz üçün örnək olmaqla, onları daha böyük hədəflərə doğru həvəsləndirir.
Əminə xanımın İtaliyada qazandığı qələbə bir daha sübut edir ki, zəhmət, bilik və düzgün istiqamət seçimi hər zaman uğurla nəticələnir. Bu əlamətdar hadisə münasibətilə Əminə xanımı səmimi-qəlbdən təbrik edir, ona gələcək fəaliyyətində yeni-yeni nailiyyətlər, möhkəm iradə və daim yüksələn uğur yolu arzulayırıq. Onun bu parlaq qələbəsi Azərbaycan üçün qürur, gələcək üçün isə ümid mənbəyidir.