12 Noyabr 2023 10:16Manşet / Cəmiyyət
Ucar sakini qəzadan üç gün sonra ölüb
Ucar rayon sakini qəzadan üç gün sonra ölüb.
APA-nın xəbərinə görə, Ucar-Zərdab avtomobil yolunda qəzaya düşən Ucar sakini, 1956-cı il təvəllüdlü Solmaz Xudayeva müalicə olunduğu Göyçay Mərkəzi Rayon Xəstəxanasında ölüb.
Qeyd edək ki, üç gün öncə Ucar-Zərdab yolunun Ucar rayonunun Lək kəndindən keçən hissəsində Rəşad Lətofovun İdarə etdiyi “Mercedes-Benz” və Cəlal Cəfərovun idarə etdiyi “Toyota Corolla” markalı minik avtomobilləri Sərvan Ağayevin əsas yola çıxmaq məqsədi ilə kənd yolunda saxladığı “ Mercedes-Benz” markalı minik avtomobilinə çırpılıb.
Nəticədə 10 nəfər xəsarət alıb. Onlardan dörd nəfər Zərdab, altı nəfər isə Ucar Mərkəzi Rayon Xəstəxanasına yerləşdiriliblər.
Ağır xəsarət alan Solmaz Xudayeva Ucar Mərkəzi Rayon Xəstəxanasında zəruri tibbi yardımlar göstərildikdən sonra müalicəsini davam etdirmək məqsədi ilə Göyçay xəstəxanasına göndərilmişdi.